KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15228027
nr 1522 8027
Johan Ossian-Andersson
(1889-1975), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 47x73cm, yttermått inklusive ram: 62x90cm
Johan Ossian Andersson, J Ossian, född 1889 i Uppsala, död 1975, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 februari 2023
kl 18:47:57
19/2 02:06:47
Johan Ossian-Andersson
Läs mer om Johan Ossian-Andersson